Perşembe, 16 Nisan 2015 15:57

İstanbul'da Yabancı Dil Olarak Türkçe Öğretimi Sertifika Programı

Öğeyi Oyla
(0 oy)

0bfc0ce99892772fc285e10ee3943d9a LSertifika Programı Duyurusu:

Eğitim İSTANBUL'da İstanbul Üniversitesi Dil Merkezi'nde verilecek.

Yunus Emre Enstitüsü tarafından İstanbul Üniversitesi Dil Merkezi işbirliğiyle İstanbul’da 27 Nisan -22 Mayıs 2015 tarihleri arasında “Yabancı Dil Olarak Türkçe Öğretimi Sertifika Programı” düzenlenecektir.
Program, yabancı dil olarak Türkçenin öğretimi alanında eğitimcilerin donanımlarının arttırılmasını amaçlamaktadır.

Eğitimler hafta içi her gün 08.30-16.00 saatleri arasında İstanbul Üniversitesi Dil Merkezinde gerçekleştirilecektir. Program süresince İstanbul Üniversitesi Dil Merkezinde yapılacak uygulamaların dışında “Yabancı Dil Olarak Türkçe Öğretimi” ve “Eğitim Yöntemi” alanındaki uzmanlar tarafından eğitim seminerleri verilecektir. Bu programı başarıyla tamamlayanlar sertifika almaya hak kazanacaklardır. Programda başarılı olamayan katılımcılara ise yalnızca katılım belgesi verilecektir.

Bu programa üniversitelerin Türkçe Öğretmenliği, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği, Türk Dili ve Edebiyatı, Dilbilim, Çağdaş Türk Lehçeleri ve Yabancı Dil Bölümlerinden mezunlar ile bu alanlarda yüksek lisans veya doktora yapanlar başvurabilir.

Programa katılmak isteyenler, kayıt taleplerini 14-21 Nisan 2015 tarihleri arasında Yunus Emre Enstitüsünün internet sayfasında yer alan başvuru formunu doldurarak sistem üzerinden Enstitüye ulaştırabilirler. Başvuruların değerlendirilmesinden sonra 25 Nisan 2015 tarihinde başvurusu kabul edilen katılımcılara telefon veya e-posta yoluyla bilgi verilecektir. Telefon veya e-posta ile ulaşılamayan kişilerin başvuruları iptal edilecektir. Başvuruları kabul edilen katılımcıların, diploma fotokopilerini, özgeçmişlerini ve banka dekontlarını 27 Nisan 2015 tarihine kadar elden ya da e-posta yoluyla Yunus Emre Enstitüsüne ulaştırmaları gerekmektedir. Yetkili tarafından katılımcılara evrakların teslim alındığına dair bilgilendirme iletisi gönderilecektir.

Dört hafta sürecek ‘Yabancı Dil Olarak Türkçe Öğretimi Sertifika Programı’na katılım ücreti 800 TL’dir. Ücretin yatırılacağı banka hesap bilgileri katılımcılara e-posta yoluyla bildirilecektir. Ödeme sırasında dekontun açıklama kısmına katılımcının adı ve soyadı ile “Sertifika Programı Ücreti” ibaresi mutlaka yazılmalıdır. (ATM’lerden yapılan ödemeler ve alınan dekontlar da geçerlidir).

İletişim
Ayşe YORULMAZ
Yunus Emre Enstitüsü
Türkçe Eğitim Birimi (Ek Bina)
Uzman Yardımcısı
0312 309 11 88 /1057
Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
— Istanbul Universitesi Dil Merkezi'de.

Okunma 1161 defa

Genel Değerlendirme (0)

0 / 5 yıldız
  • Henüz hiç yorum yok

Yorum yapın

Misafir olarak yorum yapın

0 / 500 Karakter kısıtlaması
Metin uzunluğu 10-500 karakter arasında olmalı
Yorumlarınız yönetici tarafından değerlendirilecek.
hizmet koşulları.
var iuser="26229", ibanner="1"