Pazartesi, 18 Şubat 2013 14:54

Yeni Hitit 3 - B2-C1

Yazan 

Ankara TÖMER tarafından 2000 yılından bu yana kullanılmakta olan “HİTİT Yabancılar İçin Türkçe” seti yaklaşık üç yıl süren bir çalışmayla “Yeni Hitit” adıyla yenilendi. 

“Yeni HİTİT Yabancılar İçin Türkçe” öğretim seti, üç ayrı (TEMEL, ORTA, YÜKSEK) düzeyde, Avrupa Konseyi’nin yayınladığı “Ortak Avrupa Çerçevesi OAÇ (Common European Framework)” adlı kılavuzdaki ölçütlere uygun olarak yeniden hazırlandı. Her düzeye ait takımlar 1 adet ders kitabı, 1 adet çalışma kitabı, 1 adet öğretmen kitabı (yalnızca Yeni HİTİT 1 için) ve dinleme kayıtları  (CD) gerecinden oluşmaktadır.

 

Tematik desenlemenin, metinleştirmenin, dilbilgisel paradigmanın ve alıştırma tipolojisinin bütünüyle OAÇ’ye uygun olarak hazırlandığı “Yeni HİTİT” Ders Kitapları, sınıf ortamlarında kullanılmak üzere, her biri uygulanma saati ve yoğunluğu bakımından TÖMER Türkçe kurslarına paralel olarak içeriklendirilmiş 12 üniteden oluşmaktadır. Her bir ünite, ayrı birer sınıf-içi grup çalışması olarak tasarlanmış KARŞILIKLI KONUŞMA etkinliğiyle tamamlanmakta, ders kitabının sonunda bütün ünitelerde dinamik tablolar olarak sunulan dilbilgisel yapılar hakkında ayrıntılı açıklama ve örnekleme veren bir DİLBİLGİSİ DESTEĞİ bölümü, bu bölümde geçen dilbilgisi terimleri hakkında bir (Tr-İng) dizin ve her bir Ünitenin hedeflediği becerileri Avrupa Dil Pasaportu beceri tanımlarıyla ve OAÇ beceri düzeyleriyle eşleyen “TÖMER_ADP Denklik Tablosu” yer almaktadır.

 

Ders kitaplarındaki temalar çerçevesinde oluşturulan Çalışma Kitapları her biri ünitedeki becerilerin pekiştirilmesine yönelik alıştırmalar içermektedir. Yeni HİTİT 1 için hazırlanan Öğretmen Kitabı ise, TÖMER Türkçe kurslarında uygulanan öğretim metodolojisini aktarmaktadır; bu metodoloji Yeni HİTİT 1 deneyimine sahip öğreticiler tarafından setin diğer takımlarına da kolaylıkla uyarlanabilecek genellemeler ve yönlendirmeler sunmaktadır. Dinleme metinleri mp3 formatında kayedilmiş ses dosyaları içeren bir CD olarak setlere eklenmiştir.

Yeni Hitit 3 - Örnek Ders Kitabı Ünitesi İçin Tıklayın

Okunma 14401 defa

Genel Değerlendirme (1)

5 / 5 yıldız
 • Misafir - Hüseyin ÇAMURCU

  SET OLARAK ALMAK İSTİYORUM. ANCAK TELEFON NUMARANIZ YOK. 0505 6727080

  Beğen 0
 • Bu kitabi online olarak nasil alabiliriz?

  Beğen 0
 • Merhaba. Bu kitabı PDF olarak nereden bulabilirim? Teşekkürler

  Beğen 0
 • mrh ben bu kitaba set olarak nasıl sipariş verebilirim, teşekkürler

  Beğen 0
 • Cyprus

  Tanitim yazisi altinda verilmis bulunan linke ulasamadigimdan dolayi herhangi bir yorum yapamiyorum. Mevcut olan sorun giderilirse memnuniyetle yorum yapmak istiyorum.

  Saygilarimla,

  Beğen 0
 • 5 / 5 yıldızla değerlendirildi

  çok dikkatli seçilmiş bir kitap...

  Beğen 0

Yorum yapın

Misafir olarak yorum yapın

0 / 500 Karakter kısıtlaması
Metin uzunluğu 10-500 karakter arasında olmalı
Yorumlarınız yönetici tarafından değerlendirilecek.
hizmet koşulları.
var iuser="26229", ibanner="1"