Cuma, 29 Mart 2013 16:59

Pratik Türkçe Öğretim Teknikleri

Yazan 

Türkçe öğretiminde öğretmen rehber kitaplarının azlığı nedeniyle istenen seviye bir türlü yakalanamamaktadır Herkes her vesileyle Türkçe öğretimindeki eksiklikleri gündeme getirmekte fakat bu kısır döngünün nasıl çözüleceği ile ilgili yöntem ve teknikler ortaya koyamamaktadır. Bu soruna çözüm bulabilmek için metot kitaplarımızdaki genel yöntem ve tekniklerden hareketle pratik, uygulanabilir ve tecrübe edilmiş tekniklerden oluşan elinizdeki "Pratik Türkçe Öğretim Teknikleri" kitabı hazırlanmıştır.

Bu kitap içerdiği teorik ve pratik bilgilerle Türkçe öğretmenlerine hitap etmektedir. Ancak kitapta yer alan pratik bilgi ve uygulamalar tüm dil öğretmenlerinin ihtiyacına cevap verecek niteliktedir.

"Pratik Türkçe Öğretim Teknikleri" kitabında dört temel becerinin kazandırılmasının yanı sıra Türkçe öğretiminde "Oyunlar", "Müzikli Öğretim", "Video Öğretim Teknikleri", "Açık Ders" gibi yeni tekniklere de yer verilmiştir. Bu güzel teknikler kitabın yazarları tarafından uygulanmış ve başarılı olmuş Türkçe öğretim teknikleridir.

Okunma 7862 defa

Genel Değerlendirme (0)

0 / 5 yıldız
  • Henüz hiç yorum yok

Yorum yapın

Misafir olarak yorum yapın

0 / 500 Karakter kısıtlaması
Metin uzunluğu 10-500 karakter arasında olmalı
Yorumlarınız yönetici tarafından değerlendirilecek.
hizmet koşulları.
var iuser="26229", ibanner="1"