Sayfalar
Haber ve Duyurularda
Dosya ve Görsellerde
Kültür Köşesinde
Videolarda
Akademik Kategorilerde
Akademik Yazılarda
Arama - Haber Kaynağı
Arama - Etiketler
  • Türkçe: her yerde...

Ne aramıştınız?

Sayfalar
Haber ve Duyurularda
Dosya ve Görsellerde
Kültür Köşesinde
Videolarda
Akademik Kategorilerde
Akademik Yazılarda
Arama - Haber Kaynağı
Arama - Etiketler
Cuma, 01 Kasım 2019 14:17

Yeni Hitit Seti 1, 2, 3

Ankara TÖMER tarafından 2000 yılından bu yana kullanılmakta olan “HİTİT Yabancılar İçin Türkçe” seti yaklaşık üç yıl süren bir çalışmayla “Yeni Hitit” adıyla yenilendi.

“Yeni HİTİT Yabancılar İçin Türkçe” öğretim seti, üç ayrı (TEMEL, ORTA, YÜKSEK) düzeyde, Avrupa Konseyi’nin yayınladığı “Ortak Avrupa Çerçevesi OAÇ (Common European Framework)” adlı kılavuzdaki ölçütlere uygun olarak yeniden hazırlandı. Her düzeye ait takımlar 1 adet ders kitabı, 1 adet çalışma kitabı, 1 adet öğretmen kitabı (yalnızca Yeni HİTİT 1 için) ve dinleme kayıtları (CD) gerecinden oluşmaktadır.

Tematik desenlemenin, metinleştirmenin, dilbilgisel paradigmanın ve alıştırma tipolojisinin bütünüyle OAÇ’ye uygun olarak hazırlandığı “Yeni HİTİT” Ders Kitapları, sınıf ortamlarında kullanılmak üzere, her biri uygulanma saati ve yoğunluğu bakımından TÖMER Türkçe kurslarına paralel olarak içeriklendirilmiş 12 üniteden oluşmaktadır. Her bir ünite, ayrı birer sınıf-içi grup çalışması olarak tasarlanmış KARŞILIKLI KONUŞMA etkinliğiyle tamamlanmakta, ders kitabının sonunda bütün ünitelerde dinamik tablolar olarak sunulan dilbilgisel yapılar hakkında ayrıntılı açıklama ve örnekleme veren bir DİLBİLGİSİ DESTEĞİ bölümü, bu bölümde geçen dilbilgisi terimleri hakkında bir (Tr-İng) dizin ve her bir Ünitenin hedeflediği becerileri Avrupa Dil Pasaportu beceri tanımlarıyla ve OAÇ beceri düzeyleriyle eşleyen “TÖMER_ADP Denklik Tablosu” yer almaktadır.

Ders kitaplarındaki temalar çerçevesinde oluşturulan Çalışma Kitapları her biri ünitedeki becerilerin pekiştirilmesine yönelik alıştırmalar içermektedir. Yeni HİTİT 1 için hazırlanan Öğretmen Kitabı ise, TÖMER Türkçe kurslarında uygulanan öğretim metodolojisini aktarmaktadır; bu metodoloji Yeni HİTİT 1 deneyimine sahip öğreticiler tarafından setin diğer takımlarına da kolaylıkla uyarlanabilecek genellemeler ve yönlendirmeler sunmaktadır. Dinleme metinleri mp3 formatında kayedilmiş ses dosyaları içeren bir CD olarak setlere eklenmiştir.

Kaynak: Ankara TÖMER

Okunma 4677 kez
Bu kategorideki diğerleri: Pratik Türkçe Seti A1-A2 »

Ailemize siz de katılın!

Bilgilerinizin 3. şahıslarla paylaşılmayacağını taahhüt ederiz.
Sitede bulunan hiçbir içerik Uluslararası Kültür, Dil ve Edebiyat Derneğine ait değildir. Bütün içeriklerin sorumluluğu paylaşan ziyaretçilerimize aittir. Sitemizin, paylaşılan içeriklerin içeriğinde bulunan hiçbir bilgiden sorumlu tutulamaz. Sitemizde içerik paylaşanlar, paylaştıkları içeriklerin içerisinde bulunan her türlü materyalin telif haklarının kendilerine ait olduğunu beyan etmiş sayılırlar. İçeriklerle ilgili bütün sorumluluk içerik sahiplerine aittir. Bu durumlardan Uluslararası Kültür, Dil ve Edebiyat Derneği ile sitemiz görevlileri sorumlu değildir. Sitemizdeki içeriklerin herhangi birisi size ait bir telif hakkını ihlal ettiğini düşünüyorsanız bunu telif@yabancilaraturkce.com adresinden bize bildirebilirsiniz.