Ne aramıştınız?

Sayfalar
Haber ve Duyurularda
Dosya ve Görsellerde
Kültür Köşesinde
Videolarda
Akademik Kategorilerde
Akademik Yazılarda
Arama - Haber Kaynağı
Arama - Etiketler

Abanın kadri yağmurda bilinir

Görüntülenme: 4843

1.5/5 rating (2 votes)

(Aba: Kaba yünden yapılmış üstlük, ceket)

(Kadir: Kıymet)

Bir şeyin gerçek değeri, ihtiyaç ânında belli olur. Ba­zen hiç işe yaramaz gibi görünen şeyler, ihtiyaç duyul­duğu zaman çok değerli olurlar. Her şeyin bir yeri ve zamanı vardır. Ufak tefek, değersiz gibi görünen eşya­lar bile, çok zaman büyük ölçüde işimize yararlar.

Her eşyaya zaman zaman ihtiyaç duyulabileceğini ve ihtiyaç anında değerinin artacağını vurgulayarak isra­fın önlenmesi ve savurganlıktan sakınmayı tavsiye için söylenir.

Sosyal Medyada Paylaş

Ailemize siz de katılın!

Bilgilerinizin 3. şahıslarla paylaşılmayacağını taahhüt ederiz.
Sitede bulunan hiçbir içerik Uluslararası Kültür, Dil ve Edebiyat Derneğine ait değildir. Bütün içeriklerin sorumluluğu paylaşan ziyaretçilerimize aittir. Sitemizin, paylaşılan içeriklerin içeriğinde bulunan hiçbir bilgiden sorumlu tutulamaz. Sitemizde içerik paylaşanlar, paylaştıkları içeriklerin içerisinde bulunan her türlü materyalin telif haklarının kendilerine ait olduğunu beyan etmiş sayılırlar. İçeriklerle ilgili bütün sorumluluk içerik sahiplerine aittir. Bu durumlardan Uluslararası Kültür, Dil ve Edebiyat Derneği ile sitemiz görevlileri sorumlu değildir. Sitemizdeki içeriklerin herhangi birisi size ait bir telif hakkını ihlal ettiğini düşünüyorsanız bunu [email protected] adresinden bize bildirebilirsiniz.