Ne aramıştınız?

Sayfalar
Haber ve Duyurularda
Dosya ve Görsellerde
Kültür Köşesinde
Videolarda
Akademik Kategorilerde
Akademik Yazılarda
Arama - Haber Kaynağı
Arama - Etiketler

Açtırma kutuyu; söyletme kötüyü

Görüntülenme: 3237

0.0/5 rating (0 votes)

Her insanın birtakım hataları, suçları ve hatta kötü hâlleri ile açığa çıkmış sırları olabilir. Bunları bilen ki­şilere karşı daha dikkatli davranmak gerekir. Aksi tak­dirde suçlu onları kızdıracak olursa, kendisiyle ilgili kö­tü şeyleri ortaya dökecek ve tatsız şeyler söyleyecekler­dir. Kötü yönlerinin bilinmesini istemeyen yahut haka­ret ve azarlamaya muhatap olmak istemeyen kişiler karşılarındaki insanları kızdırıp da, sırlarının ortaya dö­külmesine sebep olmamalıdırlar.

Bir açığı veya hatası bilinen kişinin bu hatasını orta­ya dökmek veya sırrını ifşa etmekle korkutulması ve tehdit için söylenir.

Sosyal Medyada Paylaş

Ailemize siz de katılın!

Bilgilerinizin 3. şahıslarla paylaşılmayacağını taahhüt ederiz.
Sitede bulunan hiçbir içerik Uluslararası Kültür, Dil ve Edebiyat Derneğine ait değildir. Bütün içeriklerin sorumluluğu paylaşan ziyaretçilerimize aittir. Sitemizin, paylaşılan içeriklerin içeriğinde bulunan hiçbir bilgiden sorumlu tutulamaz. Sitemizde içerik paylaşanlar, paylaştıkları içeriklerin içerisinde bulunan her türlü materyalin telif haklarının kendilerine ait olduğunu beyan etmiş sayılırlar. İçeriklerle ilgili bütün sorumluluk içerik sahiplerine aittir. Bu durumlardan Uluslararası Kültür, Dil ve Edebiyat Derneği ile sitemiz görevlileri sorumlu değildir. Sitemizdeki içeriklerin herhangi birisi size ait bir telif hakkını ihlal ettiğini düşünüyorsanız bunu [email protected] adresinden bize bildirebilirsiniz.