Ne aramıştınız?

Sayfalar
Haber ve Duyurularda
Dosya ve Görsellerde
Kültür Köşesinde
Videolarda
Akademik Kategorilerde
Akademik Yazılarda
Arama - Haber Kaynağı
Arama - Etiketler

Ölür Müsün, Öldürür Müsün?

Görüntülenme: 2683

0.0/5 rating (0 votes)

Öylesine bir iş yaptın ki buna fırsat tanıdığıma pişmanım. Şimdi kime zarar vereyim, kendime mi yoksa bu işi yapana mı?

İnsanlara kötüye kullanacakları fırsatları yani uygun zaman ve şartları tanımamak gerek. İnsan, çiğ süt emmiştir. Hangi insanın fırsatları iyi veya kötü olarak değerlendireceğini bilemezsin. Bundan dolayı insanlarla olan ilişkilerimizde dikkatli ve tedbirli olmak zorundayız.
Vaktiyle bir ağanın kâhyası hacca gitmiş. Hac dönüşü ağasına bir hediye getirmek istemiş. Ağası da yaşlıymış. Bundan dolayı ona mukaddes topraklardan güzel, bembeyaz bir kefen almış. Kefeni koltuğunun altına alıp ağayı ziyarete gitmiş. Ağanın evine varınca onun uyuduğunu söylemişler. İçeri girmek isteyen eski kâhya, yeni kâhya ile tartışmaya başlamış. Ağa, tartışmadan dolayı uyanıp başını uzatınca, yeni kâhya ağaya:
- Eski kâhyan sana hacdan hediye olarak bir kefen getirmiş. Sen ölür müsün, yoksa bu adamı öldürür müsün, demiş.

Öylesine bir iş yaptın
Ölür müsün, öldürür mü
Her fırsatı öyle kaptın
Ölür müsün, öldürür mü

Sosyal Medyada Paylaş

Ailemize siz de katılın!

Bilgilerinizin 3. şahıslarla paylaşılmayacağını taahhüt ederiz.
Sitede bulunan hiçbir içerik Uluslararası Kültür, Dil ve Edebiyat Derneğine ait değildir. Bütün içeriklerin sorumluluğu paylaşan ziyaretçilerimize aittir. Sitemizin, paylaşılan içeriklerin içeriğinde bulunan hiçbir bilgiden sorumlu tutulamaz. Sitemizde içerik paylaşanlar, paylaştıkları içeriklerin içerisinde bulunan her türlü materyalin telif haklarının kendilerine ait olduğunu beyan etmiş sayılırlar. İçeriklerle ilgili bütün sorumluluk içerik sahiplerine aittir. Bu durumlardan Uluslararası Kültür, Dil ve Edebiyat Derneği ile sitemiz görevlileri sorumlu değildir. Sitemizdeki içeriklerin herhangi birisi size ait bir telif hakkını ihlal ettiğini düşünüyorsanız bunu [email protected] adresinden bize bildirebilirsiniz.

Joomla Hata Ayıklama Konsolu

Oturum

Profil Bilgisi

Bellek Kullanımı

Veritabanı Sorguları