Ne aramıştınız?

Sayfalar
Haber ve Duyurularda
Dosya ve Görsellerde
Kültür Köşesinde
Videolarda
Akademik Kategorilerde
Akademik Yazılarda
Arama - Haber Kaynağı
Arama - Etiketler
Cumartesi, 02 Kasım 2019 13:51

Pratik Türkçe Öğretim Teknikleri

Yazar: Ercan Taşdemir-Nesrin Bilkan-H.Can

Türkçe öğretiminde öğretmen rehber kitaplarının azlığı nedeniyle istenen seviye bir türlü yakalanamamaktadır Herkes her vesileyle Türkçe öğretimindeki eksiklikleri gündeme getirmekte fakat bu kısır döngünün nasıl çözüleceği ile ilgili yöntem ve teknikler ortaya koyamamaktadır. Bu soruna çözüm bulabilmek için metot kitaplarımızdaki genel yöntem ve tekniklerden hareketle pratik, uygulanabilir ve tecrübe edilmiş tekniklerden oluşan elinizdeki "Pratik Türkçe Öğretim Teknikleri" kitabı hazırlanmıştır.

Bu kitap içerdiği teorik ve pratik bilgilerle Türkçe öğretmenlerine hitap etmektedir. Ancak kitapta yer alan pratik bilgi ve uygulamalar tüm dil öğretmenlerinin ihtiyacına cevap verecek niteliktedir.

"Pratik Türkçe Öğretim Teknikleri" kitabında dört temel becerinin kazandırılmasının yanı sıra Türkçe öğretiminde "Oyunlar", "Müzikli Öğretim", "Video Öğretim Teknikleri", "Açık Ders" gibi yeni tekniklere de yer verilmiştir. Bu güzel teknikler kitabın yazarları tarafından uygulanmış ve başarılı olmuş Türkçe öğretim teknikleridir.

Okunma 533 kez