Ne aramıştınız?

Sayfalar
Haber ve Duyurularda
Dosya ve Görsellerde
Kültür Köşesinde
Videolarda
Akademik Kategorilerde
Akademik Yazılarda
Arama - Haber Kaynağı
Arama - Etiketler

Balık Kavağa Çıkınca

Görüntülenme: 3779

0.0/5 rating (0 votes)

Gerçekleşmesi mümkün olmayan bir şeyin gerçek olacağı kabul görürse…
Gerçekleşmeyecek şeyler için ümide kapılmamalıyız. Evdeki hesap çarşıya uymayabilir. Özellikle alışverişte her şeyi ateş pahasına alamayacağımız gibi, bir şeyi değerinden aşağıya da almamız mümkün değildir.
İstanbul'da balığın fazla tutulduğu günlerde balıklar, Tophane'den Rumeli Kavağı'na ve Üsküdar'dan Anadolu Kavağı'na kadar götürülüp satılırmış.
Üsküdar'da ihtiyar bir kadın balık almak için balık pazarına inmiş ve balıkların fiyatını sormuş. Balıkçının söylediği fiyatın yarısını veren ihtiyar, balıkçıyı kızdırmış:
- Hanım teyze, o senin verdiğin paraya ancak balık kavağa çıktığı zaman satarız.

Her şey bedava olacak
Balık kavağa çıkarsa
Herkes para bulacak
Balık kavağa çıkarsa

Sosyal Medyada Paylaş

Ailemize siz de katılın!

Bilgilerinizin 3. şahıslarla paylaşılmayacağını taahhüt ederiz.
Sitede bulunan hiçbir içerik Uluslararası Kültür, Dil ve Edebiyat Derneğine ait değildir. Bütün içeriklerin sorumluluğu paylaşan ziyaretçilerimize aittir. Sitemizin, paylaşılan içeriklerin içeriğinde bulunan hiçbir bilgiden sorumlu tutulamaz. Sitemizde içerik paylaşanlar, paylaştıkları içeriklerin içerisinde bulunan her türlü materyalin telif haklarının kendilerine ait olduğunu beyan etmiş sayılırlar. İçeriklerle ilgili bütün sorumluluk içerik sahiplerine aittir. Bu durumlardan Uluslararası Kültür, Dil ve Edebiyat Derneği ile sitemiz görevlileri sorumlu değildir. Sitemizdeki içeriklerin herhangi birisi size ait bir telif hakkını ihlal ettiğini düşünüyorsanız bunu [email protected] adresinden bize bildirebilirsiniz.

Joomla Hata Ayıklama Konsolu

Oturum

Profil Bilgisi

Bellek Kullanımı

Veritabanı Sorguları